9e Landelijke PA-dag
- Startdatum:
- 9 april 2026
- Cursusduur:
- 1 dag
- Werkzaam als:
- Physician assistant, Verpleegkundig specialist
In het kader van nascholing voor physician assistants en verpleegkundig specialisten organiseren wij jaarlijks de ‘Landelijke PA-dag’. Deze nascholing is gericht op diverse medische vraagstukken die de physician assistants (PA) en verpleegkundig specialisten (VS) tegen kunnen komen in de dagelijkse praktijk.
Dit jaar is het thema van de nascholing: Acuut, maar anders: Acute zorg in onverwachte omstandigheden
Tijdens deze landelijke nascholingsdag duiken we in de wereld van acute zorg buiten de gebaande paden. Wat doe je als acute situaties zich voordoen in een andere context dan gebruikelijk, bijvoorbeeld op een vlucht, tijdens vrijwilligerswerk in het buitenland of wanneer complicaties optreden die de standaardzorg op scherp zetten?
Aan de hand van praktijkgerichte casussen en inspirerende sprekers verkennen we acute zorg in uiteenlopende en soms onvoorspelbare omstandigheden: van de eerste opvang van een pasgeborene met cyanose tot een plotseling CVA, neurotrauma, acuut leverfalen of een pre-eclampsie die zich presenteert met subtiele klachten maar snel kan escaleren naar multiorgaanproblematiek. Ook thema’s als vroeggeboorte buiten het ziekenhuis en (acute) seksueel overdraagbare aandoeningen komen aan bod. Daarbij is er bijzondere aandacht voor situaties waarin standaard medische voorzieningen ontbreken of zorg plaatsvindt in een ongebruikelijke setting, zoals in een vluchtelingenkamp of aan boord van een vliegtuig
De dag biedt kennis, herkenbare praktijkvoorbeelden en praktische handvatten voor iedere PA en VS die voorbereid wil zijn op het onverwachte, wanneer de setting, patiënt of situatie nét even anders is dan gepland.
Cursuscommissie
- C.W. Averdieck, PA Kindercardiologie, LUMC-WAKZ
- K.M.C. van Doorn, PA Longziekten, LUMC
- R. van Holten, PA Neurochirurgie, LUMC
- F.I. Kerkhof, PA Neurologie, LUMC
- A. Metselaar, PA Infectieziekten, LUMC
- R.F.J. Muiselaar, PA Transplantatiecentrum, LUMC
| 09:00 | Registratie en ontvangst |
| 09:30 | Opening Cathy Averdieck |
| 09:45 | Seksualiteit en SOA Madelief Cleerdin |
| 10:30 | Doctor on board (vliegtuig en schip) Vincent Peters |
| 11:15 | Koffiepauze |
| 11:30 | Medisch vrijwilligerswerk in buitenland / vluchtelingenkampen Bram Majoor |
| 12:15 | CVA casus diverse settingen Robert Croese |
| 13:00 | Lunchpauze |
| 13:45 | Cyanose bij de pasgeborene: eerst opvang en herkenning van een hartafwijking Dr. Roel van der Palen |
| 14:30 | Pre-eclampsie: van vage klachten tot acuut levensbedreigend Dorien van Proosdij |
| 15:15 | Theepauze |
| 15:30 | Traumatisch hersenletsel Prof. dr. Wilco Peul |
| 16:00 | Wervelkolom trauma Dr. Thomas van Essen |
| 16:45 | Afsluiting Cathy Averdieck |
LUMC
Albinusdreef 2, 2333 ZA Leiden| Deelname | € 215,- |
| Kortingstarief PA & VS in opleiding | € 160,- (€ 55,- korting) |
