• Startdatum:
  • 11 februari 2025
  • Cursusduur:
  • 1 dagdeel
  • Werkzaam als:

Accreditaties

  • NVK:
  • 3

Het onderwerp van de Regionale Nascholing Kindergeneeskunde op dinsdag 11 februari 2025 is: 'Kinderhematologie'.

 

Veel gestelde vragen vanuit de algemene kindergeneeskundige praktijk aan de kinderarts-hematoloog betreffen afwijkend stollingsonderzoek, hemoglobinopathie en oorzaken van pancytopenie. De antwoorden op deze (en andere) vragen kunt u op deze avond verwachten. Daarnaast zullen onderzoekers u meer vertellen over nieuwe therapieën bij foetale hemolyse en over neonatale transfusie. 

Deze refereeravond is bedoeld om een overzicht te geven van de  meest actuele kennis en inzichten, nodig om hier als kinderarts onze bijdrage aan te kunnen leveren. Ook de richtlijnen kindergeneeskunde zijn geïntegreerd.

 

Deze cursus wordt aangeboden voor kinderartsen, kinderdiëtisten, kinderpsychiaters, kinderpsychologen, physician assistants, verpleegkundig specialisten en hen die in opleiding zijn voor één van deze beroepen.

 

Elk jaar organiseren we vier avonden met telkens een ander onderwerp, waarvoor wij u van harte uitnodigen. Ook voor 2025 hebben we weer een zeer interessant programma opgesteld, dus zet de onderstaande data alvast in uw agenda:  

 

Cursuscommissie jaarprogramma Regionale Nascholing Kindergeneeskunde

  • dr. R.G.M. Bredius, kinderarts-immunoloog, LUMC-WAKZ

  • dr. D.A.J.P. Haring, kinderarts, Alrijne

  • drs. Y. Koopman-Keemink, kinderarts, HagaZiekenhuis-JKZ, Den Haag

  • dr. L.M. van Leeuwen, AIOS kindergeneeskunde, LUMC

  • dr. J.G. Noordzij, kinderarts, Reinier De Graaf, Delft

  • drs. J.J.B. Rehbock, kinderarts, LangeLand Ziekenhuis, Zoetermeer

  • dr. R. van Unnik-Treurniet, kinderarts, Haaglanden MC, Den Haag

  • drs. S. Verbeek, kinderarts, Groene Hart Ziekenhuis, Gouda

CONCEPT PROGRAMMA

16:30

Registratie en ontvangst

17:00

Opening voorzitter

17:05

Bleek ijzergebrek - of toch iets zeldzaams? – over anemie

Dr. Gertjan Lugthart

17:45

Bloedlink en Bloedstollend – over stollingsstoornissen

Dr. Alex Mohseny

18:35

Pauze met buffet

19:30

Transfusies bij neonatologie

Drs. Nina Houben

19:45

Help! Geen rood, geen wit, wel blauw – over pancytopenie, immuun neutropenie en trombocytopenie

Dr. Gertjan Lugthart & dr. Alex Mohseny

20:45

Intra-uteriene transfusies & anti FcRn – over hemolyse bij neonaten

Drs. Derek de Winter

21:00

Afsluiting

 
N.A.M. Houben
Dr. G. Lugthart
Fellow kinderhematologie
Dr. A.B. Mohseny
Kinder-hematoloog
Drs. D.P. de Winter
Promovendus
LUMC
Albinusdreef 2, 2333 ZA Leiden

Collegezaal 5

Deelname€ 157,-
Kortingstarief AIOS / PA€ 118,-
Kortingstarief ANIOS€ 79,-

Let op: bij inschrijving gaat u akkoord met onze Algemene Voorwaarden, inclusief de genoemde annuleringsvoorwaarden. Administratiekosten kunnen in rekening gebracht worden bij annulering.