2020 - Basiscursus Electrocardiografie (ONLINE)
- Startdatum:
- 25 september 2020
- Cursusduur:
- 1 dag
- Werkzaam als:
- AIOS, Huisarts, Physician assistant, Sociaal Geneeskundige, Specialist Ouderengeneeskunde, Verpleegkundig specialist
Accreditaties
- NAPA:
- 5
- ABC 1:
- 5
- VSR:
- 5
Zowel binnen als buiten het ziekenhuis wordt de electrocardiografie ingezet voor het opsporen en vervolgen van hartafwijkingen. Met deze eendaagse en digitale cursus legt u de basis van de beoordeling van ECG’s of frist u uw kennis op.
Het ECG wordt dagelijks zowel binnen als buiten het ziekenhuis ingezet als laagdrempelig diagnosticum. Daarom is het voor huisartsen, specialisten ouderengeneeskunde, artsen in opleiding tot specialist (AIOS), bedrijfsartsen en andere zorgprofessionals in het werkveld belangrijk om goed met het ECG te kunnen werken.
Online cursus
De cursus wordt dit jaar volledig digitaal aangeboden in verband met Covid19, voor maximaal 40 deelnemers. Het programma bestaat uit plenaire onderdelen en workshops, die in kleine groepen met behulp van Breakout Rooms zullen worden gegeven.
Electrocardiografie in de praktijk
Tijdens de plenaire sessies wordt de basiskennis op compacte wijze doorgenomen en leert u te werken met de 10 punten systematiek. Hiermee wordt gedurende de dag en tijdens de workshops onder deskundige begeleiding geoefend. Ook zal aan bod komen hoe er gehandeld moet worden na het signaleren van een afwijking. U wordt uitgenodigd uw eigen casuïstiek aan bod te laten komen. Aan het eind bent u in staat om een ECG te interpreteren en de belangrijkste afwijkingen te herkennen.
Basiskennis electrocardiografie
Via onze korte introductiefilm kunt u alvast kennismaken met de electrocardiografie. Bent u enthousiast geworden? Meld u dan aan voor de cursus via de inschrijfknop op deze pagina.
Accreditatie
Omdat deze cursus online wordt aangeboden gelden er andere accreditatieregels. Van belang om te weten is, dat u de accreditatiepunten voor deze cursusdag alleen ontvangt, wanneer u de natoets (E-learningmodules D t/m F) met goed gevolg heeft afgerond. Met ‘met goed gevolg’ wordt bedoeld dat deze als behaald worden aangemerkt indien 70% van de antwoorden correc t gegeven wordt.
Leerdoelen
- U heeft de kennis en vaardigheden om een ECG te lezen
- U kunt de belangrijkste afwijkingen herkennen
- U heeft enige achtergrondkennis verkregen omtrent de te herkennen afwijkingen en hoe hiermee vervolgens omgegaan wordt in de praktijk.
- U zult opnieuw gemotiveerd zijn de tijdens deze cursus opgedane kennis te implementeren in uw dagelijks handelen.
Cursuscommissie
Deze cursus is samengesteld door
- Dr. Anastasia Egorova, cardioloog, LUMC
- Dr. Lieselotte van Erven, cardioloog, LUMC
Deze cursus is sponsorvrij.