• Datum:
  • 14 december 2017 t/m 15 december 2017
  • Cursusduur:
  • 2 dagen
  • Werkzaam als:
  • Medisch specialist
  • Locatie:
  • LUMC, Gebouw 1, P1-23
  • NVVP:
  • 11
  • NVK:
  • 11
  • NIV:
  • 11
  • CMI:
  • 10
Inschrijven is helaas niet meer mogelijk
Neem contact met ons op
Vooraankondiging, inschrijven nog niet mogelijk

Er wordt gecontroleerd of het mogelijk is om in te schrijven




Prijsinformatie

€ 975,-.

Specifieke voorwaarden
Inschrijving AIOS: Er zijn maximaal 5 plaatsen beschikbaar voor het gereduceerde tarief voor artsen in opleiding tot specialist. Dit aantal is inmiddels bereikt. U kunt zich nog inschrijven voor het volledige tarief.

Programma

  14 december 2017
08:30 Registratie en koffie
09:00 Inleiding in de immunopathologie van de nier 
  J.A. Bruijn
09:45 Anti-GBM nefritis 
  C.J. Peutz-Kootstra
10:00 Koffie
10:30 Lupus nefritis 
  S. Wilhelmus
10:50 ANCA-geassocieerde vasculitis 
  I.M. Bajema
11:10 Kliniek van anti-GBM, lupus nefritis en ANCA GN 
  Y.K.O. Teng
11:30 Coupe-sessie 1
12:15 Lunchpauze
13:00 Nabespreking coupe-sessie 1
13:30 IgA nefropathie 
  C.J. Peutz-Kootstra
13:50 Hereditaire nierziekten 
  C.J. Peutz-Kootstra
14:10 Genetica van 'complexe ziekte' binnen de nierziekten 
  A.L. Mooyaart
14:45 Tubulointerstitiële nefritis 
  T.Q. Nguyen
15:00 Koffiepauze
15:30 Kliniek van IgAN, hereditaire nierziekten, TIN 
  J.W. de Fijter
16:00 Coupe sessie 2
16:45 Nabespreking coupe-sessie 2
17:15 Einde programma
  15 december 2017
09:00 MCD/FSGS/membraneuze GP 
  H.J. Steenbergen
09:40 Diabetische nefropathie 
  R. Goldschmeding
10:00 Koffiepauze
10:30 Dysproteïnemie, amyloïdose, fibrillaire/immunotactoïde GP, cryoglobulinemie 
  H.J. Steenbergen
11:00 Kliniek van MCD/FSGS/membraneuze, DN en van dysproteïnemie, amyloïdose, fibrillaire/immunotactoïde GP, cryoglobulinemie 
  J.H.M. Berden
11:30 Coupe-sessie 3
12:00 Lunchpauze
12:40 Nabespreking coupe-sessie 3
13:10

C3 glomerulopathie: Dense Deposit Disease en C3 glomerulonefritis

  D. Cohen
13:30 TMA 
  R. Goldschmeding
13:50 Kliniek van C3 nefropathie en TMA 
  A.P.J. de Vries
14:10 Coupe-sessie 4
15:00 Nabespreking coupe-sessie 4
15:25 Einde programma

Sprekers

I.M. Bajema
C.J. Peutz-Kootstra
J.A. Bruijn
Y.K.O. Teng
S. Wilhelmus
A.L. Mooyaart
T.Q. Nguyen
J.W. de Fijter
H.J. Steenbergen
R. Goldschmeding (1)
J.H.M. Berden (1)
D. Cohen
A.P.J. de Vries
Inschrijven is helaas niet meer mogelijk
Neem contact met ons op
Vooraankondiging, inschrijven nog niet mogelijk

Er wordt gecontroleerd of het mogelijk is om in te schrijven