• Startdatum:
  • 27 september 2017
  • Cursusduur:
  • 2 dagen
  • Werkzaam als:
  • AIOS, Huisarts, Medisch specialist, Physician assistant, Specialist Ouderengeneeskunde, Verpleegkundig specialist

Accreditaties

  • NIV:
  • 11
  • ABC 1:
  • 12
  • NAPA:
  • 12
  • VSR:
  • 12
  • NVKG:
  • 11
  • KNMP:
  • 12
  • NVZA:
  • 12

Op woensdag 27 en donderdag 28 september vinden voor de tweede keer de Leidse Ouderengeneeskunde Dagen plaats in de Stadsgehoorzaal Leiden. Het betreft een tweedaagse nascholing over ouderengeneeskunde in brede zin en ze gaat dwars door de lijnen heen. In deze nascholing worden ontwikkelingen beschouwd vanuit zowel ziekenhuis, verpleeghuis als eerstelijn, waarbij wederom veel nadruk komt te liggen op praktische informatie waarmee men de volgende dag in de praktijk aan de slag kan.

Thema’s die dit jaar op de eerste dag aan de orde komen zijn:

  • Het sociaal domein: hoe bepalen gemeenten het ouderenbeleid? Wat is de visie op ouderenbeleid van de overheid? Wordt er wel goed nagedacht over bouwen voor ouderen? In dit blok zal ook een ervaringsdeskundige bevraagd worden over hoe voorzieningen bevallen. Ook staan we stil bij de vraag hoe overbelasting bij mantelzorgers voorkomen kan worden;
  • Farmacotherapie: actuele onderwerpen waar veel discussie over bestaat komen aan bod: antidepressiva, zuurremmers, wat te doen bij subklinische hypothyreoidie?;
  • Evidence Based Medicine in de praktijk;
  • Kleine kwalen bij ouderen, in quizvorm;
  • Ontwikkelingen in de E-Health.

De eerste nascholingsdag zal feestelijk afgesloten worden met een hapje en een drankje met muziek.

Op dag 2 zullen een drietal thema’s over het voetlicht gebracht worden:

  • Oncologische revalidatie: hoe ziet goede oncologische (na)zorg voor ouderen er uit?;
  • Spoedzorg voor ouderen: denken we wel goed na voordat we bijvoorbeeld ouderen insturen naar de SEH?;
  • Voltooid leven. In dit laatste blok zal o.a. ook Tolstoj’s klassieker “de dood van Ivan Iljitsj” besproken worden. Alle deelnemers ontvangen een exemplaar van dit indrukwekkende boek.

De Leidse Ouderengeneeskunde Dagen komen tot stand door samenwerking van de Leyden Academy on Vitality and Ageing, de afdeling Ouderengeneeskunde van het LUMC, de afdeling Public Health en Eerstelijnsgeneeskunde van het LUMC, zorgorganisaties Topaz en Marente, Boerhaave Nascholing en de gemeente Leiden. Met deze samenwerking is een belangrijke synergie bereikt in ouderengeneeskundige nascholing door het samenvoegen van de bekende Boerhaavescholingen ‘eerstelijns ouderengeneeskunde’ en ‘vorderingen in het specialisme ouderengeneeskunde’ en de grote Topaz-(voorheen Mariënhaven)symposia, tot één toonaangevende scholing op het gebied van de ouderengeneeskunde, voor alle op dit gebied werkende huisartsen en medisch specialisten.

Doelgroepen
Huisartsen, specialisten ouderengeneeskunde, klinisch geriaters, internisten, artsen in opleiding, apothekers, verpleegkundig specialisten en physician assistants.

Cursuscommissie

  • prof. dr W.P. Achterberg, LUMC, Afd. Ouderengeneeskunde
  • prof. dr. G.J. Blauw, LUMC, Afd. Ouderengeneeskunde
  • dr. V.G.M. Chel, LUMC en Topaz
  • mw. prof. dr. J. Gussekloo, LUMC, Afd. PHEG
  • mw. M.S. Klapwijk, Marente
  • prof. dr. J.P.J. Slaets, Leyden Academy on Vitality and Ageing
  • mw. dr. A.W. Wind, LUMC, Afd. PHEG

Hotels
Bij de cursus is geen hotelovernachting inbegrepen. 
Deelnemers van Boerhaave Nascholingsactiviteiten kunnen in 2017 gebruik maken van aantrekkelijke prijsafspraken die het Leids Universitair Medisch Centrum heeft gemaakt met bepaalde hotels in Leiden. U kunt alleen met korting een kamer boeken als u telefonisch contact opneemt met het hotel. Op deze pagina vindt u een lijst met de hotels waarmee prijsafspraken zijn gemaakt. 

Bereikbaarheid
Stadsgehoorzaal Leiden